Tribina “Moje mesto pod suncem”

03. 12. 2021.

Povodom Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom, ivanjičko Duštvo za dečiju i cerebralnu paralizu organizovalo je tribinu simboličnog naziva ‘’Moje mesto pod suncem’’.

O problemima sa kojima se svakodnevno susreću, načinu na koji ih prevazilaze, šta bi to društvo u celini moglo da učini za ’’njihovo mesto pod suncem’’, govorili su Marta Damljanović, Slavica Rogović, Nikola Mirković, Đorđe Avramović i Nataša Dramićanin.

Oni su istakli ogroman značaj u njihovom odrastanju, pozicioniranju u zajednici, stimulaciji i eukacije koju je imalo Društvo za dečiju i cerebralnu paralizu Ivanjica na čelu sa predsednicom Svetlanom Glavinić.

Iako se poslednjih godina stvari menjaju na bolje, osobe sa invaliditetom kažu da su fizičke barijere još uvek veliki problem za njihovo normalno funkcionisanje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *